Rama ironizon nga Brukseli/ "Vend i bukur, me premtime të pambajtura"

23 Qershor 2022, 14:24, Politikë CNA
Rama ironizon nga Brukseli/ "Vend i bukur, me premtime të
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto nga Samiti i BE-së në Bruksel, ku ka dhënë edhe një mesazh për procesin e integrimit.

Me tone ironike, Rama deklaron se do të ishte bukur nëse premtimet do të pasoheshin nga një dorëzim i këndshëm.

Vend i bukur, njerëz të këndshëm, fjalë të bukura, foto të bukura dhe imagjinoni sa më bukur mund të ishte nëse premtimet e bukura do të pasoheshin nga një zbatim i këndshëm… Por ne shqiptarët nuk jemi aq të mirë sa të dorëzohemi! Kështu që ne do të vazhdojmë dhe do të punojmë edhe më shumë për ta bërë Shqipërinë një anëtare të mirë të BE-së”, shkruan kreu i qeverisë në "Twitter"./ B.A. - CNA.al

Rama ironizon nga Brukseli/ "Vend i bukur, me premtime të

Lajmet e fundit nga