Zbulohet “gara” mes Xhaçkës dhe Spiropalit

23 Qershor 2022, 11:25, Politikë CNA

Zbulohet “gara” mes Xhaçkës dhe Spiropalit

Deputeti Gazment Bardhi ka reaguar pas fjalës së ministres Elisa Spiropali sot në Kuvend, e cila iu drejtua disa herë nga foltorja e parlamentit.

Bardhi, risolli në vëmendje inceneratorët, ndërsa tha se u shpallën “shenjtorë”, personat që tashmë janë shpallur në kërkim nga policia.

“Ju shpallët shenjtorë edhe Mirel Mërtirin, Klodian Zoton dhe Stela Gugallën, se do të shpëtonin Shqipërinë nga plehrat. Dhe sot janë në kërkim si kriminelë nga policia, pasi akuzohen për korrupsion”, -tha Bardhi.

Më tej, ai ironizoi, ndërsa theksoi se: “Sa për garën që thua, në fakt ky Kuvend kishte madamën 5-milionëshe, e tani ka tjetrën 5.5-milionëshe. Në garë jeni ti me Xhaçkën”./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga