Alibeaj vijon misionin/ Demokratët i tregojnë vendin “supermenit” të Bashës

23 Qershor 2022, 09:49, Politikë CNA

Alibeaj vijon misionin/ Demokratët i tregojnë vendin

Enkelejd Alibeaj, i cili mendon se është kryetar, sepse e ka komanduar Gaz Bardhi, është një ndër personazhet politike në PD, që ka mbështetur çdo “çmenduri” politike të Lulzim Bashës.

Në gati nëntë vite i shërbyen me devotshmëri përçarjes dhe shkatërrimit të Partisë Demokratike.

Ndërsa tashmë që Lulzim Basha iku “me bishtin ndër shalë”, duket se misionin ia ka dorëzuar “supermenit” të tij.

“Supermeni” i Lulzim Bashës, të cilit ish-kreu i PD-së i dhuroi pesë detyra, vijon teatrin në shërbim të kryeministrit Edi Rama.

Një ditë më parë, Alibeaj ishte i pranishëm në një konferencë, që është publikuar live, edhe në faqen e PD-së, në rrjetet sociale, e cila vijon të mbahet peng nga Basha & Co.

Por, ndërsa videoja është publikuar live në rrjetet sociale, demokratët kanë shpërthyer në komente, kundër “supermenit” të Lulzim Bashës.

Demokratët e akuzojnë Alibeajn se i shërben Edi Ramës dhe Lulzim Bashës.

Po ashtu, demokratët shkruajnë se ai nuk ka asnjë lidhje me Partinë Demokratike.

“Po atë Partia Demokratike pse e nxirrni o mjeranë, skeni asnjë lidhje me atë parti, zero fare”.-shkruan një komentues.

Më tej, një tjetër shkruan: “Sa poshtë keni rënë o plehra”.

Po ashtu një tjetër shkruan: “Po çfarë je ti more Alibeaj kur një kohë nuk të ka zgjedh njeri. Po, kë përfaqëson ti morelëpirës i Bashës dhe i Ramës”.

Ndërsa një tjetër shkruan: “Vazhdoni bëjeni deri në fund lojën e Ramës, ik ore gagac kush të dëgjon ty psikopat”.

“O klysh paske qënë legeni madh ti o Alibejbasha i Ramës.”-shkruan një tjetër./CNA.al

Alibeaj vijon misionin/ Demokratët i tregojnë vendinAlibeaj vijon misionin/ Demokratët i tregojnë vendinAlibeaj vijon misionin/ Demokratët i tregojnë vendinAlibeaj vijon misionin/ Demokratët i tregojnë vendinAlibeaj vijon misionin/ Demokratët i tregojnë vendinAlibeaj vijon misionin/ Demokratët i tregojnë vendinAlibeaj vijon misionin/ Demokratët i tregojnë vendinAlibeaj vijon misionin/ Demokratët i tregojnë vendinAlibeaj vijon misionin/ Demokratët i tregojnë vendin

 

Lajmet e fundit nga