LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bushati: Rama konsultohet me Vuçiçin për t’i thënë po ose jo Brukselit

22 Qershor 2022, 21:23, Politikë CNA
Bushati: Rama konsultohet me Vuçiçin për t’i
Analisti Andi Bushati

Analisti Andi Bushati tha në emisionin ‘Shock’ se qëndrimi shantazhues i kryeministrit Edi Rama përballë Brukselit duke qëndruar në krah të Vuçiçit duhet sqaruar.

Fakti që Rama u shpreh një ditë më parë se do të konsultohej me Vuçiçin për t’i thënë po ose jo Brukselit është e papranueshme sipas analistit.

“A është 'Ballkani i Hapur' një antipod i integrimit? Është një pyetje që duhet sqaruar. Nëse duket normale se çfarë duhet të bëjë Shqipëria me Europën duhet të marrë OK në Beograd. Rama tha dhe se do të pyeste Vuçiçin për t’i thënë ose jo Brukselit”, tha Bushati.
Sipas tij, Rama mund të tregohet radikal me Brukselin duke ia përplasur derën në fytyrë, por jo duke i marrë leje Vuçiçit./euronews

Lajmet e fundit nga