LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tryeza e shoqërisë civile/ Meço: Duhet alternativë dhe mobilizim

22 Qershor 2022, 20:20, Politikë CNA
Tryeza e shoqërisë civile/ Meço: Duhet alternativë dhe
Gazetarja Sonila Meço

Gazetarja Sonila Meço e pranishme në tryezën e shoqërisë civile, organizuar nga kryetari i PD-së, Sali Berisha, tha se opozita duhet të shpalosë edhe alternativën, krahas mobilizimit. 

Ajo iu referua rrëzimit të qeverisë bullgare për shkak të krizës së çmimeve dhe protestat që po zhvillohen në disa vende europiane. 

Momentet që flasim Anglia ka dalë në protestë, e paimagjinueshme, protestohet për mosmenaxhimin e kostove të jetesës nga ana e qeverisë. Në Bullgari po bie një qeveri për shkak të inflacionit. Nuk ka përgjigje tjetër përveç mobilizimit total të të gjithëve, por në këtë mobilizim që është në sipërfaqe doktor, duhet alternativa. Troç, duhet t’u thoni shqiptarëve ku do t’i gjeni paratë që do të kompensoni këtë rritje çmimesh? Ku do t'i gjeni paratë? Do të shkoni te biznesi i madh, do të vendosni taksa ekstra, çfarë do të bëni doktor? Troç duhet t’u jepni shqiptarëve alternativën. Mobilizim dhe alternativë, dy rrugë ka”, u shpreh  Meço./CNA.al

Lajmet e fundit nga