Nga shtrëngimi i duarve të Bashës me Alibeajn te përshpëritjet në vesh/ Çfarë nuk u pa nga Kuvendi

23 Qershor 2022, 14:14, Politikë CNA
Nga shtrëngimi i duarve të Bashës me Alibeajn te
Lulzim Basha takon Enkelejd Alibeajn

Si çdo të enjte, edhe sot është duke u mbajtur seanca plenare në Kuvend, ku në rend dite është një interpelancë me kryeministrin Edi Rama.

Kjo interpelancë u kërkua nga deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj, për investimet strategjike. Në mungesë të kryeministrit Edi Rama, u zhvillua me Elisa Spiropalin, ministre e Shtetit për Marrëdhënien me Parlamentin.

Por si gjithmonë, edhe seancën e sotme parlamentare ka situata qesharake dhe momente epike që kapen vetëm nëpërmjet fotove.

Disa momente që kanë tërhequr vëmendjen janë shtrëngimet e duarve të Lulzim Bashës me kolegët dhe pëshpëritjet në vesh mes deputetëve e ministrave.

Këto situata dhe të tjera që nuk i kanë shpëtuar as këtë herë syrit të kamerës, ne po i sjellim me anë të një galerie./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga