Deklaratat në Bruksel/ Këlliçi sulmon Ramën: Turp i madh të përfaqësohemi nga një gjakprishur

23 Qershor 2022, 11:57, Politikë CNA
Deklaratat në Bruksel/ Këlliçi sulmon Ramën: Turp i madh
Deputeti dhe anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Belind Këlliçi

Deputeti dhe anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, ka sulmuar kryeministrin Edi Rama, për qëndrimet që ky i fundit mbajti sot ndaj Bullgarisë nga Brukseli.

Këlliçi e cilëson Ramën si kryeministrin më të korruptuar dhe të paarsimuar të Europës, për të cilin pretendon se është promotor i mallistëve dhe skifterave.

Sipas tij, është turp i madh që të përfaqësohet një shtet europian nga një gjakprishur.

Kryeministri më i korruptuar dhe i paarsimuar i Europës guxon të drejtojë gishtin nga Bashkimi Europian dhe Bullgaria për dështimet e tij 9-vjeçare.

Promotori i mallistëve dhe skifterave me 5 emra po ia nxin faqen vendit tonë në çdo takim ndërkombëtar, duke mos qenë në gjendje të kontrollojë vulgaritetin e tij.

Turp i madh për besë të përfaqësohet një shtet europian në kryqëzim civilizimesh si Shqipëria nga një gjakprishur, servil serbi!

Ka bërë skandal sot në Bruksel ky i marrë!”, shkruan deputeti në rrjetet sociale./ B.A. – CNA.al

Deklaratat në Bruksel/ Këlliçi sulmon Ramën: Turp i madh

Lajmet e fundit nga