Thirrjet e Berishës në Kuvend/ Balla i përgjigjet me akuza

23 Qershor 2022, 13:45, Politikë CNA
Thirrjet e Berishës në Kuvend/ Balla i përgjigjet me akuza
Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, i është përgjigjur me tone të ashpra kryetarit të PD-së, Sali Berisha, pas deklaratave dhe thirrjeve të tij në Parlament.

Balla ngriti një sërë akuzash ndaj Berishës, pasi ky i fundit kërkoi të ngrihen në protestë biznesmenët dhe pronarët.

Biem të gjithë dakord që Shqipëria dhe RMV, dy vende anëtare të NATO-s, sot mbahen peng nga një vend anëtar i NATO-s dhe kjo është keqardhja më e madhe ku në kohë të vështira një vend anëtar i NATO-s nuk e kupton rëndësinë që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të mbajnë sa më parë Konferencën e parë ndërqeveritare. Qoftë KE, PE, kanë qenë të qartë se Shqipëria i ka përmbushur detyrat e shtëpisë.

Po fliste një grabitës pronash i paimagjinueshëm dhe pas 31 vitesh në politikë paska ardhur dita që ky grabitësi u kërkon ndjesë pronarëve. Ky që ka njohur pronat e veta nga Viçidoli në Dhërmi. E ftoj parafolësin t'u shpjegojë shqiptarëve, si ka mundësi që ky është pronar tokash në Dhërmi apo aty ku janë të gjithë raca e këtyre te Gjiri i Lalzit… Datën e lindjes se çoi nga korriku në nëntor që ta kishte afër shokut Enver”, u shpreh ai./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga