LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rama i kujton sërish humbjen opozitës/ Shqiptarët folën qartë, tronditën ata që s’duan të dëgjojnë

25 Maj 2023, 11:19, Politikë CNA

Rama i kujton sërish humbjen opozitës/ Shqiptarët folën

Kryeministri Edi Rama ka folur sërish në seancën e sotme parlamentare për zgjedhjet vendore dhe rezultatin zhgjënjyes të opozitës.

Rama gjatë fjalës së tij i është drejtuar opozitës duke thënë se shqiptarët nuk braktisën socialistët në zgjedhje, por opozitën ndaj dhe ata nuk mund të vijnë në parlament dhe të flasin në emër të shqiptarëve.

Kryeministri ndër të tjera tha se shqiptarët në zgjedhje folën aq qartë sa kanë tronditur të gjithë ata që nuk duan të dëgjiojnë.

“Në emër të shqiptarëve flasin shqiptarë dhe ata të cilët ata mandatojnë. Shqiptarët sapo kanë folur s’është bërë akoma java e dytë dhe kanë folur aq qartë sa kanë tronditur një pjesë të atyre që nuk duan të dëgjojnë. Është shumë komike që të flitet në emër të shqiptarëve. Të flitet në emër të shqiptarëve që braktisën politikën, zgjedhjet, apo të të rinjve që ishin të paktë në votime. Por pasqyra e pjesëmarjes flet ndryshe. Shqiptarët nuk na kanë braktisur të gjithë ne, por një pjesë nga ne. Të gjithë deputetët e krahut të majtë që përfaqësoj unë, shqiptarët nuk na kanë braktisur, por na mbështetur si kurrë më parë. Në zgjedhjet vendore, partitë e mëdha bien te votat për subjektin politik dhe partitë e tjera rritën si rezultat i një numri shumë të madh kanidatësh për këshilla. Ja që këtë herë ka ndodhur ndryshe, prandaj braktisësit e të gjithë moshave, kërkojini nga mënyra si e shihni Shqipërinë është një këshill që ua kam kërkuar që në mandatin tonë të parë kur paraqita programin tonë të parë dhe fjalëmarrësi pas meje kërkoi dorëheqjen. Ne do të vazhdojmë vetëm përpara. Jam i lehtësuar sepse vijmë për të kaluar një projekt të cilin kemi dashur ta kalojmë vite më parë dhe kemi luftuar çdo ditë këtyre viteve”, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga