LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ju firmosni ligje për të nxjerrë Sali Berishën dhe Ilir Metën nga politika”/ Avokati përplaset me deputetin e PD-së

5 Tetor 2022, 13:32, Politikë CNA

“Ju firmosni ligje për të nxjerrë Sali Berishën dhe

Avokati Genc Gjokutaj është përplasur me deputetin e PD-së, Saimir Korreshi, pas veprimit të tij dhe deputetit tjetër të PD-së, për të protestuar para Gjykatës së Apelit, për të marrë zyrtarisht vendimin se kujt i përket PD-ja.

“Ju firmosni ligje për të nxjerrë Sali Berishën dhe Ilir Metën nga politika dhe tani shkoni e kërkoni në gjykatë, drejtësi?! Dhe, keni "merakun" e madh, nuk doni as Lul Bashën e asnjë?!

Ore, po kush i ha këto?!”, i është drejtuar Gjokutaj, deputetit Korreshi.

Përplasja ka ndodhur sot në emisionin “Kafe Shqeto” në "Syri TV".

Ndërkohë Korreshi është kundërpërgjigjur duke thënë se Sali Berisha është ai që ka votat e PD-së dhe se ai nuk ishte për rikthimin e Lulzim Bashës.

Gjokutaj nuk është ndalur ai e ka akuzuar Korreshin me përkrahësit e tij brenda PD-së se po tallej me një vullnet mazhoritar.

“Po bëni shëtitje në gjykatë, ndërkohë që ju jeni “kukulla” e Ramës, e matrioshkës së 11 Dhjetorit! - iu drejtua Gjokutaj dhe i bëri thirrje publikisht:

 “Dilni e thoni përpara se të veni në gjykatë, unë Saimir Korreshi , unë Dashnor Sula jam me Grupin e Themelimit sepse është vullnet mazhoritar i kësaj partie, pastaj të shikosh ti se çfarë bëhet. Po ju dorëzoni, ju firmosi ligje për të nxjerrë Sali Berishën nga politika dhe ilir Metën dhe tani shkoni e kërkoni në gjykatë, drejtësi??? Dhe keni merakun e madh, nuk doni as Lul Bashën e asnjë??? Ore , kush i ha këto?!” është shprehur avokati./CNA.al

Lajmet e fundit nga