LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Foto/ Pas zgjedhjes së Presidentit, Rama ‘shndërrohet’ në picajol

4 Qershor 2022, 21:32, Politikë CNA
Foto/ Pas zgjedhjes së Presidentit, Rama ‘shndërrohet’
Edi Rama

Pas zgjedhjes së Presidentit të ri të vendit, Rama ka qenë mesditën e sotme te “Pizza village” nga Napoli te sheshi Italia, ku është shndërruar për pak minuta në një picajol.

Ai ftoi të gjithë qytetarët që të marrin kalendarin e aktiviteteve dhe t'i bashkohen për të shijuar këto ditë.

 “Ju them të gjithëve që të marrin kalendarin, ta shijojnë kulturën italiane. Pica është një nga emblemat e kulturës italiane, por këtu ka art, filma, spektakle që janë në natyrë dhe shpresoj që të gjithë të gjejnë pak kohë dhe të ndjekin këtë javë të kulturës italiane”, tha Rama./E.T-CNA.al

Foto/ Pas zgjedhjes së Presidentit, Rama ‘shndërrohet’
Edi Rama

Lajmet e fundit nga