LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Fitore, nga tava dheut te byreku i Lushnjes

18 Mars 2023, 13:08, Politikë CNA
Fitore, nga tava dheut te byreku i Lushnjes
Foto ilustruese

Në mbledhjen e sotme të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve u diskutua për regjistrimin e koalicionit “Bashkë Fitojmë” mes Sali Berishës, Ilir Metës, Nard Ndokës dhe Vangjel Dules.

Përfaqësuesi ligjor i Alibeajt, Indrit Sefa tha gjatë mbledhjes se duhet të merren masa ndaj personave që po bëjnë koalicion në emër të PD-së, duke iu referuar kështu Berishës.

Kjo kërkesë vjen nga një humbës serial që ka kandiduar disa herë në zgjedhje për kryetar bashkie dhe ka dalë me rezultate skandaloze.

Fitore, nga tava dheut te byreku i Lushnjes

Indrit Sefa ka qenë kandidat për deputet në qarkun e Fierit në vitin 2013, nën logon e Frymës së Re Demokratike, një parti që u themelua nga Bamir Topi. Asokohe ai doli nga të fundit, si një person me shumë pak vota.

Fitore, nga tava dheut te byreku i Lushnjes

E njejta gjë ndodhi edhe kur Lulzim Basha e kandidoi në mars të vitit 2022 për bashkinë e Lushnjes. Sërish Sefa doli i fundit.

Ky që humbet gjithmonë do që të merren masa. Kjo kërkesë duket qesharake kur vjen nga një dështak politik që do shkatërrimin e PD-së dhe asgjë më shumë sesa kaq.

Sefa po kërkon ta bëjë PD-në si partia e Bamirit për qoka me Qeverinë.

Sefa është simboli ndryshe!

Bamiri mbahej për tavë dheu, ky mbahet për byrekë Lushnje me gjizë./ CNA

Lajmet e fundit nga