LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Twerk për vota/ Ja pamjet që po ‘thyejnë’ rrjetin

6 Korrik 2022, 17:30, Lifestyle CNA

 

Twerk për vota/ Ja pamjet që po ‘thyejnë’ rrjetin
Senatorja Tiara Mack

 

Twerk me bikini në këmbim të votës…

Pamjet e senatores 28-vjeçare Tiara Mack e cila bën twerk me kokë poshtë e veshur vetëm me bikini janë bërë virale për pak kohë. Gjithashtu menjëherë pasi është publikuar videoja një lumë kritikash kanë vërshuar në drejtim të senatores. Kritikët nuk e kanë pëlqyer këtë lloj fushate duke theksuar se nuk është aspak e hijshme një veprim i tillë për dikë që është në qeveri.

‘Sa turp që kemi një  person të tillë si senatore. Çfarë është kjo sjellje? Çfarë lloj mentaliteti është ky. U shokova kur e pashë videon’, ka theksuar një komentues.

Ndërsa një tjetër komentues vuri theksin se një video e tillë jo vetëm që ka zhgënjyer mbështetësit e saj, por ka humbur shpresat që do të marrë vota përsëri nga ata pasi populli ka nevojë për përfaqësues të denjë.

Nuk u ka rezistuar komenteve kritike senatorja dhe ka reaguar duke thënë ‘E mori dreqi. Të bësh tweerk kokëposhtë bëka që të dalin shumë profile konservatorësh’. Më pas ajo shtoi se edhe njerëzit qeveritarë janë njerëz normal dhe kanë një jetë të tyre jashtë asaj politike.

Tiara Mack mori detyren si senatore në Rhode Island në janar të vitit 2021 dhe hyri në histori si gruaja e parë afro-amerikane që i përket komunitetit LGBT./CNA.al

https://www.dailymail.co.uk/news/article-10986061/She-twerks-people-Queer-Rhode-Island-state-senator-raises-eyebrows-raunchy-video.html#v-2662021769096676817

Lajmet e fundit nga