LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Parkim i gabuar/ Ja sa u gjobitën supermakinat në Londër

5 Korrik 2022, 22:17, Lifestyle CNA

Parkim i gabuar/ Ja sa u gjobitën supermakinat në Londër

Të kesh makinë të shtrenjtë dhe të bukur, nuk do të thotë se mund ta parkosh ku të duash.

Në Londër ligji respektohet nga të gjithë, qofshin këta edhe milionerë. Para ligjit janë të gjithë të barabartë dhe kjo ka ndodhur edhe për gjashtë shoferët e makinave luksoze të cilët kanë parkuar pa kujdes, para hotelit luksoz.

Për parkimin e gabuar policia londineze i ka gjobitur me të paktën 130 £.

Por çfarë i kanë shoferët pasanikë 130 £, kur një natë akomodimi në hotelin luksoz kushton 3,500 £./CNA.al

Parkim i gabuar/ Ja sa u gjobitën supermakinat në Londër

Parkim i gabuar/ Ja sa u gjobitën supermakinat në Londër

Parkim i gabuar/ Ja sa u gjobitën supermakinat në Londër

 

 

 

Lajmet e fundit nga