LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Performanca rrëqethëse e Shqipërisë/ “Duje” pushton skenën e Eurovision Song Contest

13 Maj 2023, 22:12, Lifestyle CNA

Performanca rrëqethëse e Shqipërisë/ “Duje”

Vetëm pak minuta më parë janë ngjitur në skenën madhështore të Eurovision Song Constest, Albina dhe Familja Kelmendi.

Familja shqiptare ka elektrizuar me performancën e saj në këtë natë finale të koncertit më të madh të muzikës.

Kënga “Duje” u prit me duartrokitje dhe brohorima, nga i gjithë publiku duke shkaktuar emocione të forta.

Të gjithë shqiptarët që jetojnë jashtë Shqipërisë kanë mundësi që të votojnë me kodin “Vote 10” për të mbështetur Albinën dhe Familjen Kelmendi, sapo të hapet televotimi.

Vendi fitues i Eurovizionit 2023 do të zgjidhet 49,4% nga panelet kombëtare të gjykimit me pesë anëtarë dhe 50,6% nga televotimi i publikut.

Gjithashtu, të drejtë vote kanë jo vetëm 37 vendet pjesëmarrëse të këtij konkursi, por edhe qytetarët nga e gjithë bota, të cilët jetojnë në vende që nuk marrin pjesë në Eurovision 2023./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga