LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Graciano Tagani rrëfen për divorcin e prindërve: Më mirë të ndarë se të ketë dhunë në familje

8 Maj 2023, 10:58, Lifestyle CNA

Graciano Tagani rrëfen për divorcin e prindërve: Më

Balerini Graciano Tagani ka rrëfyer më tepër detaje rreth jetës së tij private dhe impaktin që la tek ai ndarja e dy prindërve. Teksa ishte i ftuar në rubrikën “Mama Single” në ‘E Diell’, Tagani tha se si person i ardhur nga një familje me prindër të ndarë, të mos pasurit një baba në krah nuk ka qenë aspak e lehtë, megjithatë ai është rritur nga një nënë heroinë, dashuria e së cilës e bëri atë njeriun që është sot.

“Patjetër që ndikon sepse të mos pasurit një baba në krah… Me ça kam vënë re gjërat kanë ndryshuar, sepse më parë nuk ka pasur emisione të tilla ku njerëzit ta pranojnë hapur që nuk është fundi i botës ndarja e dy prindërve apo një çifti, sepse shumë më mirë është një ndarje apo harmonia e një çifti sesa një familje ku fëmija sheh dhunë, sherre dhe ka një ngarkesë emocionale që i ndikon më vonë.

Nuk është e lehtë aspak. Edhe për mua nuk ka qenë aspak e lehtë, megjithëse kam pasur një nënë heroinë, dhe jam rritur me shumë dashuri, gjë që më ka bërë mua një njeri më të mirë sot që sheh gjërat me pozitivitet, duke shmangur anët negative.

Jeta vazhdon dhe njeriu duhet të rritet dhe të shohë synimet e veta, pak rëndësi ka nëse ke një, apo dy prindër. Mjafton që të jenë shëndosh e mirë dhe të dy të jenë prindër shumë të mirë, megjithëse nuk kanë qenë të mirë për njëri-tjetrin. Këshilla ime është që edhe kur ndahen nga bashkëshorti apo bashkëshortja, kurrë, kurrë të mos kenë frymën ndaj fëmijëve që babi jot apo mami jot është i/e keqe.”

 

Lajmet e fundit nga