LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nga borxhet, tek hapja e “GoFoundMe”/ Rrëfehet Luiz Ejlli: Po hedhin baltë mbi nënën e motrën

13 Maj 2023, 12:48, Lifestyle CNA

Nga borxhet, tek hapja e “GoFoundMe”/ Rrëfehet Luiz Ejlli: Po

Fituesi i “Big Brother VIP2” Luiz Ejlli, është rrëfyer në lidhje me borxhet e tij para se të merrte pjesë në reality show-n dhe për hapjen e “GoFoundMe” në emrin e tij nga familjarët.

Luizi tha në emisionin e vëllezërve Veshaj se me të vërtetë ka pasur disa borxhe, por tashmë i ka larë të gjitha.

Sai përket “GoFoundMe”, ai deklaroi se është prekur nga fakti që njerëzit po hedhin baltë mbi nënën e motrën e tij.

Këngëtari u shpreh se me paratë e mbledhura do të blejë një banesë për një familje në nevojë.

“Gjatë qëndrimit tim brenda, ‘Instagrami’ është hapur dhe ka arritur shifra shumë të mëdha. Shumë njerëz jashtë kanë thënë, kam pasur ca borxhe që të laj, nuk kanë qenë të mëdha t’i krahasosh me sa kam fituar janë qesharake, por s’kam pasur mundësi realisht duke marrë parasysh rrogën, shpenzimet, qiranë nuk ia dilja t’i laja. Sot i kam të hequra. Shumë njerëz kur e dëgjuan këtë rrëfim kanë kontaktuar nënën time dhe motrën dhe i kanë thënë duam ta ndihmojmë këtë djalë për qejf pa interes.

Nga borxhet, tek hapja e “GoFoundMe”/ Rrëfehet Luiz Ejlli: Po

I kanë thënë të hapin një ‘GoFundMe’ ku të depozitojnë para dhe e kanë hapur nëna me motrën dhe për 2 ditë janë mbledhur 20 mijë dollarë. Më është thënë në dhomë rrëfimi nga stafi që është hapur dhe nëse dëshiroj të mbyllet apo të vazhdojë dhe u ndjeva shumë keq, sikur do të më mëshirojnë dhe i thashë të mbyllet në mënyrë të menjëhershme. Kur është mbyllur, ata kanë thënë që familja kanë dashur të abuzojnë me djalin që është brenda dhe i kanë marrë lekët për vete.

Unë sot them para të gjithëve që atë shumë që është mbledhur, 20 mijë dollarë, sapo të më kalojnë do e përdor për të blerë një banesë për një familje në nevojë kudo në Shqipëri e do të lidhem me shoqatat. Përveç stresit e gjësë së madhe që është bërë jashtë, gjëja që më ka vrarë më shumë është që njerëzit po hedhin baltë mbi nënën e motrën, është shumë e rëndë se nuk të do askush më shumë se nëna”, theksoi Luizi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga