LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Albina dhe Familja Kelmendi korrin sukses/ Shqipëria kualifikohet në natën finale të Eurovizionit

11 Maj 2023, 23:04, Lifestyle CNA

Albina dhe Familja Kelmendi korrin sukses/ Shqipëria kualifikohet në

Shqipëria kualifikohet në natën finale të Eurovizionit.

Albina dhe Familja Kelmendi ishin konkurentët e parë të kualifikuar për këtë natë të dytë gjysmëfinaleje të Eurovizionit.

Familja shqiptare elektrizoi me performancën në këtë natë të dytë gjysmëfinaleje të koncertit më të madh të muzikës. Performanca e Shqipërisë u prit me duartrokitje dhe brohorima.

Ndërkohë, 9 shtetet tjera që u kualifikuan në finale janë: Qipro, Estonia, Belgjika, Austria, Lituania, Polonia, Australia, Armenia dhe Sllovenia.

Nga nata e parë e Eurovizionit, në finale shkuan Norvegjia, Serbia, Portugalia, Kroacia, Zvicra, Izraeli, Moldavia, Suedia, Çekia dhe Finland./ CNA.al

Lajmet e fundit nga