LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Do të shkoj në finale", rrëfimi i Albina Kelmendit para performancës së sotme

11 Maj 2023, 10:26, Lifestyle CNA

“Do të shkoj në finale", rrëfimi i Albina Kelmendit

Këngëtarja e njohur, Albina Kelmendi, e cila do të na përfaqësojë këtë vit në "Eurovision", pritet të ngjitet sonte në skenën e madhe europiane më këngën “Duje”.
Në një intervistë për "Euronews Albania", Kelmendi u shpreh e bindur se me mbështetjen e shqiptarëve do të shkojnë në finale.


“Përshëndetje të gjithë shqiptarëve anembanë botës. Sot është momenti që të ngjitemi në skenën e madhe të "Eurovizion"-it. Ju falënderojmë për mbështetjen e deritanishme dhe të gjithë dashurinë që na keni dhënë. Vota juaj do të na dërgojë në finale. Nuk kam dyshim që do shihemi në finale sepse e di që shqiptarët e kanë zemrën e madhe. Ju duam shumë dhe faleminderit që na keni mbështetur”- tha ajo.
Shqipëria do të përfaqësohet nga këngëtarja Albina Kelmendi dhe familja e saj me këngën “Duje” ne "Eurovizion". Shfaqja do nisë rreth orës 22:22 me orën lokale.

 

Lajmet e fundit nga