LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ngritja e vetullave/ Operacioni i ri i preferuar i femrave të famshme të Hollivudit

3 Shtator 2023, 19:10, Lifestyle CNA

Ngritja e vetullave/ Operacioni i ri i preferuar i femrave të famshme

Kujdesi i vetullave kërkon që të kemi gjetur profesionistin e duhur, si dhe teknikën që do të na japë formën që i përshtatet më së miri tipareve të fytyrës. 

Një nga tendencat më të mëdha me të cilat të famshmit janë fiksuar vitet e fundit është ngritja e vetullave, me mbi 600,000 hashtags që e përmendin atë në Instagram.

Por çfarë është saktësisht? Bëhet fjalë për një operacion kirurgjik që kryhet me qëllim korrigjimin e rënies së vetullave dhe rinovimin e të gjithë zonës rreth syve, duke dhënë një pamje më rinore, pa rrudha.

Sipas ekspertëve, ngritja e vetullave u drejtohet si të rinjve ashtu edhe atyre të moshuar. Përveç rinovimit të zonës së sipërme të fytyrës, ky operacion mund të rivendosë pozicionin natyral të vetullës që bie për shkak të moshës apo edhe traumës. Janë zhvilluar disa teknika të ndryshme aplikimi, në mënyrë që kirurgu plastik të mund të ndjekë rrugën që është më e përshtatshme për nevojat e veçanta të çdo personi.

Vetullat e varura në kombinim me shenjat e tjera të plakjes si vijat e holla e bëjnë fytyrën të duket e trishtuar, e zemëruar ose e irrituar, gjë që nuk pasqyron gjendjen e tyre të vërtetë.

Rezultatet e ngritjes së vetullave janë menjëherë të dukshme, sytë theksohen dhe fytyra duket më e relaksuar dhe rinore. Rikuperimi i kërkuar është më i shkurtër se në rastin e një ngritjeje të fytyrës./ CNA

Ngritja e vetullave/ Operacioni i ri i preferuar i femrave të famshme

Lajmet e fundit nga