LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rita Ora, në koncert me flamurin serb/ Reagon nëna e saj: Më ke bërë nervoze

28 Gusht 2023, 07:49, Lifestyle CNA

Rita Ora, në koncert me flamurin serb/ Reagon nëna e saj: Më ke

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka ndezur zemërimin e të gjithë fansave të saj shqiptarë, pasi në një koncert në Hungari ajo ka performuar duke mbajtur flamurin serb.

Në rrjetet sociale ka pasur reagime dhe kritika shumë të ashpra për këngëtaren, e cila më pas është justifikuar për gjestin.

Rita Ora, në koncert me flamurin serb/ Reagon nëna e saj: Më ke

Në reagimin e saj, këngëtarja shprehej: “Mbrëmë gjatë performancës në Festival SZIN në Hungari, mu dha një flamur nga një fans i ri. Prej ndriçimit direkt në sy e në skenë, nuk pashë qartë se cilin shtet përfaqësonte flamuri. Sapo dola nga skena, kuptova se ishte një flamur serb e jo hungarez. Përderisa  i mbështes të githë fansat e mi, nga të gjitha vendet dhe kulturat, dua të bëjë shumë të qartë se jam një shqiptare krenare e Kosovës, dhe nuk ishte qëllimi im të mos respektoja trashëgimin time, ose të mërzisja popullin tim ose familjen time”.

Pas reagimit të Rita Orës, edhe nëna e saj ka zbuluar qëndrimin e saj. Në një postim në rrjetet sociale, ajo i kërkon falje të bijës, por tregon se veprimi i saj e ka bërë shumë nervoze.

“Më fal, të kam bërtitur shumë, por më ke bërë nervoze. Mos u trullo”-shkruan ajo duke etiketuar Ritën në "Instagram"./ CNA

Rita Ora, në koncert me flamurin serb/ Reagon nëna e saj: Më ke

 

Lajmet e fundit nga