LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTO-VIDEO/ Aktori i famshëm italian në “Sky Sport” në Palasë

21 Gusht 2023, 16:34, Lifestyle CNA

FOTO-VIDEO/ Aktori i famshëm italian në “Sky Sport”

Mediat raportuan se aktori i famshëm italian, Checco Zalone ka zbritur për pushimet e tij në Palasë. Ditën e sotme, aktori i njohur, Zalone është fotografuar me Artion Vreton, gazetarin i cili në fakt është dhe një nga njerëzit që fluturon në qiell, një nga djemtë aeronautikës shqiptare.

FOTO-VIDEO/ Aktori i famshëm italian në “Sky Sport”
Artion Vreto instruktor i "Sky Sport Albania"

Zalone së bashku me Artion Vreton, një gazetar mjaft sportiv ka udhëtuar në Karaburun duke parë nga afër brigjet dhe gjiret shqiptare.

FOTO-VIDEO/ Aktori i famshëm italian në “Sky Sport”
Artion Vreto dhe Checco Zalune

Më pas është kthyer në “Sky Sport Albania ”, në një nga perlat e Palasës ku ka drekuar me miqtë e tij.

“Sky Sport Albania” është kompania më e madhe dhe më me përvojë e sporteve ajrore në Shqipëri. Kjo kompani ofron sporte të ndryshme qiellore dhe adrenalinë në Shqipëri.

FOTO-VIDEO/ Aktori i famshëm italian në “Sky Sport”

Prej vitesh ofrohen paragliding në pikat më të bukura në varësi të stinës. Sky Sport është qendra më e frekuentuar nga turistët dhe pushuesit në "Green Coast".

FOTO-VIDEO/ Aktori i famshëm italian në “Sky Sport”

Një nga instruktorët që do të shoqërojë në fluturim Zalonen është Xhonatan Islami i cili është pjesë e skuadrës së "Sky Sport Albania". 

FOTO-VIDEO/ Aktori i famshëm italian në “Sky Sport”

Aktori i famshëm, ndodhet prej ditësh në Shqipëri, ku po kalon pushimet e tij në një nga zonat mahnitëse të bregdetit shqiptar. 

Komediani është mjaft sportiv dhe popullor pasi shpesh shihet duke u fotografuar me qytetarë të ndryshëm dhe por dhe po zhvillon pushime mjaft intesive që lidhen kryesisht me udhëtimet e tij në det, në gjiret dhe perlat e rivierës shqiptare.

Zalone është bërë i famshëm me batutat në komeditë “Cado dalle nubi” (Bie nga retë), apo “Che bella giornata” (Sa ditë e bukur).

Edhe këtë sezon si çdo vit, bregdeti shqiptar është kthyer në destinacionin e preferuar të turistëve italianë.

Mediat e huaja në artikujt e tyre e kanë qujatur Jugun e Shqipërisë, si Maldivet e Europës./ CNA

 

Lajmet e fundit nga