LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Komentet për zbardhjen e lëkurës së Beyonce/ Reagon nëna e këngëtares së njohur: Budalliqe, injorancë

29 Nëntor 2023, 12:21, Lifestyle CNA
Komentet për zbardhjen e lëkurës së Beyonce/ Reagon
Tina Knowles

Mamaja e këngëtares së njohur Beyonce ka reaguar ndaj komenteve që i erdhën nga fansat në rrjet këngëtares së njohur për "zbardhjen e lëkurës". 

Këto komente u bënë, pasi Beyonce u shfaq me një "look" ndryshe, me flokë bionde në ngyrë platini dhe veshi një fustan ngjyrë argjendi në tapetin e kuq të shtunën.

Disa e kritikuan Beyoncen në rrjetet sociale për ndryshimin e pamjes së saj dhe thanë se ajo "duket kaq e bardhë".

Në një postim të gjatë në "Instagram", Tina Knowles mbrojti vajzën e saj dhe tha se komentet ishin raciste.

Ajo theksoi se njerëzit që e akuzonin Beyoncen për zbardhjen e lëkurës së saj ishin "budallenj", "injorantë" dhe kishin "urrejtje ndaj vetvetes".

"Ajo bën një film, të quajtur Rilindja, ku e gjithë tema është argjendi me flokë të argjendtë, një qilim argjendi dhe veshje të sugjeruara argjendi dhe ju thoni që ajo po përpiqet të jetë një grua e bardhë dhe po zbardh lëkurën?" tha ajo. 

Postimi i saj në rrjetet sociale u pëlqye më shumë se 250,000 herë që kur ajo e ndau atë mbrëmjen e së martës.

69-vjeçarja tha gjithashtu se ishte "e lodhur" nga njerëzit që sulmonin vajzën e saj./CNA

 

Lajmet e fundit nga