LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E pabesueshme/ Një byzylyk mund të rregullojë gjendjen tuaj fizike e mendore

29 Nëntor 2023, 11:35, Lifestyle CNA
E pabesueshme/ Një byzylyk mund të rregullojë gjendjen tuaj
Byzylyku Apollo

Një byzylyk i veçantë mund t’iu ndihmojë të qetësoheni fizikisht apo mendërisht. Bëhet fjalë për byzylykun Apollo, i cili konsiderohet si pajisja më inovatore e krijuar nga një bashkëpunim mes mjekësh e neuroshkencëtarësh, çka bashkon shkencën e vjetër me teknologjinë moderne për të përmirësuar fokusin, rikuperimin, relaksimin dhe gjumin.

"CNN" raporton se ky byzylyk është një pajisje e veshur që transformon mënyrën se si ndiheni përmes shqisës suaj të prekjes duke ju dhënë më shumë energji, humor më të ndritshëm, relaksim më të thellë.

Ky byzylyk është cilësuar nga ekspertët i sigurt dhe joinvaziv për njerëzit e të gjitha moshave, duke përfshirë fëmijët pasi me anë të dridhjeve ju ofron qetësimin.

Veshja Apollo përdor dridhje qetësuese, të quajtura Apollo Vibes, si muzika që mund të ndieni. Apollo Vibes janë një listë dëgjimi e heshtur e dridhjeve qetësuese që janë si ritmi i një kënge për t'i dëgjuar trupi juaj. Dridhjet më të larta ndihmojnë në përmirësimin e energjisë dhe fokusit tonë, ndërsa dridhjet më të ulëta reduktojnë stresin dhe ju ndihmojnë të relaksoheni.

Apollo lançoi së fundmi SmartVibes, i cili mëson për shëndetin tuaj se si ndiheni dhe çfarë ka nevojë trupi juaj e më pas i personalizon në Apollo Vibes që luajnë gjatë gjithë ditës për të akorduar sistemin tuaj nervor.

SmartVibes ndien kur filloni të trazoheni gjatë natës dhe përgjigjet me dridhje qetësuese për t'ju ndihmuar të mbani gjumin gjatë gjithë natës. Apollo është teknologjia e parë që mund të zbulojë dhe parandalojë zgjimet e padëshiruara përpara se të ndodhin, dhe rezultatet janë befasuese. Gjatë gjashtë muajve të fundit, mbi 2,500 klientë kanë përdorur SmartVibes për gjumë, duke përjetuar deri në 60 minuta më shumë gjumë çdo natë.

Në një laborator në Universitetin e Pitsburgut, bashkëthemeluesi i Apollo Neuro Dr. Dave Rabin mblodhi një ekip neuroshkencëtarësh dhe mjekësh me qëllimin për të gjetur mënyra natyrale për të trajtuar veteranët me PTSD. Sipas gjetjeve, rezultoi se përdoruesit e vazhdueshëm të veshjeve të Apollo përjetuan:

40% më pak stres dhe ankth, mesatarisht

Deri në 19% më shumë kohë në gjumë të thellë

11% rritje në ndryshueshmërinë e rrahjeve të zemrës, mesatarisht

Deri në 25% më shumë fokus gjatë gjithë ditës./CNA

Lajmet e fundit nga