LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Raporte jo të mira me vjehrrën? Ja si ta bëni atë të lumtur dhe të shmangni konfliktet

27 Nëntor 2023, 10:18, Lifestyle CNA
Raporte jo të mira me vjehrrën? Ja si ta bëni atë të
Foto ilustruese

Kur vjen puna në marrëdhëniet nuse-vjehrrë, gjithmonë ka debate se si kjo marrëdhënie e komplikuar mund të përmirësohet.

Në një pjesë të mirë të rasteve të dyja palët komentojnë se kjo është një marrëdhënie e vështirë, megjithatë ky raport nuk mund të shmanget pasi në mes qëndron partneri juaj.

Por a e dini se ekspertët kanë disa këshilla se si ta përmirësoni këtë marrëdhënie dhe të shkoni mirë me vjehrrën tuaj.

Çfarë duhet të bëni kur nuk shkoni mirë me vjehrrën?

Asnjëherë nuk do të gjendet fajtorja në një raport të tillë, pasi si nusja, ashtu dhe vjehrra mund t’ia hedhin fajin njëra-tjetrës. Gjithsesi, ne do t’ju japim disa këshilla si të keni një marrëdhënie të mirë me vjehrrën, pa “luftë”.

Bëjini dhurata

Kush nuk i do dhuratat? Edhe vjehrrat nuk bëjnë përjashtim. Herë pas here, kur i blini mamasë suaj një dhuratë, kujtohuni edhe për vjehrrën. Një gjë e vogël do ta gëzojë edhe atë.

Mbani anën e saj

Në debatet e vogla që ajo mund të ketë me partnerin tuaj, mbani anën e saj. Kjo gjë do t’ju afrojë më shumë me vjehrrën, por edhe me partnerin, pasi të dy do ta vlerësojnë bashkimin tuaj.

Takoni shoqet e saj

Personat te të cilët shfryhen më shumë vjehrrat janë shoqet. Mundohuni të dilni herë pas here në kafe me shoqet e vjehrrës, në mënyrë që ato të krijojnë një mendim të mirë për ju. Pse? Në momentet që vjehrra mund t’ju “shajë” pas krahëve tek ato, shoqet mbase mund ta bëjnë të ndryshojë mendim duke ju njohur juve./CNA

Lajmet e fundit nga