LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Konflikti Izrael-Palestinë, Gigi Hadid: Ata e shohin çdo palestinez si terrorist, nuk është e drejtë

25 Nëntor 2023, 13:32, Lifestyle CNA
Konflikti Izrael-Palestinë, Gigi Hadid: Ata e shohin çdo palestinez
Gigi Hadid

Modelja Gigi Hadid, është vendosur sërish në qendër të vëmendjes për shkak të reagimeve të saj në lidhje me situatën e konfliktit Izrael-Palestinë.

Hadid e cila është me prejardhje nga Palestina ka shprehur mbështetjen për vendin e saj në rrjetet sociale pas sulmeve nga Qeveria Izraelite.

Në një postim në ‘Instagram’, ajo iu përgjigj deklaratave të bëra më herët nga Qeveria izraelite duke thënë se izraelitët e shohin çdo palestinez si terrorist dhe kjo nuk është as e vërtetë e as e drejtë.

“Izraeli çdo palestinas e sheh si ‘terrorist’, çdo person që mbështet të drejtat palestineze si ‘antisemit’ dhe çdo hebre që është kundër veprimeve të qeverisë si ‘i urrej veten’  madje u them se të heqin dorë nga Judaizmi. Pra, të gjithë gënjejnë dhe të gjithë janë të gabuar përveç Izraelit? Nëse nuk do të ishte kaq e keqe dhe e shqetësueshme, do të ishte komike”, shkroi Hadid në Instagram.

Edhe më herët modelja ka bërë disa reagime në mbështetje të vendlindjes së saj duke akuzuar për vrasje të fëmijëve dhe grave./CNA

Lajmet e fundit nga