LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Meghan e Harry gati të rikthehen në familjen mbretërore për Krishtlindje, refuzon William

20 Nëntor 2023, 16:31, Lifestyle CNA
Meghan e Harry gati të rikthehen në familjen mbretërore për
Meghan Markle dhe Princ Harry

Me afrimin e festave të fundvitit, nisin edhe thashethemet për mënyrën sesi VIP-at do ti organizojnë ato, e sigurisht nuk mund të mungonte në këtë rast familja mbretërore e Britanisë së Madhe.

Daily Mail raporton se Princi Harry dhe Meghan Markle do të donin t'i kalonin Krishtlindjet me familjen mbretërore, por është Princi William që nuk i do ata në tryezën e familjes.

Prej disa ditësh qarkullojnë zëra se mbreti Charles dhe dy djemtë e tij, princat William dhe Harry, mund të bashkohen për të kaluar së bashku festat e Krishtlindjeve. Por burime nga Buckingham Palace, i kanë thënë mediave se kjo mund të mos ndodhë për shkak të konfliktit mes dy vëllezërve.

 “Është kaq e çuditshme që ata sillen kaq keq. Ata kërkuan një falje dhe një pranim të fajësisë nga familja dhe tani ka nga ata që mendojnë se do të kthehen në Londër sikur të mos kishte ndodhur asgjë?", deklaroi burimi.

Burimi theksoi se çdo ftesë në pallat për Harry-n dhe Meghan-in mund të mos mirëpritet nga anëtarët e tjerë të familjes mbretërore, kryesisht nga Princi William, marrëdhënia e të cilit me vëllain e tij më të vogël tani është inekzistente.

Megjithatë, shumë burime të afërta me Mbretin Charles III kanë zbuluar në mënyrë të përsëritur se monarku nuk do t'ia "mbyllë derën në fytyrë Harrit", pasi ai beson se marrëdhënia e tyre mund të riparohet me kalimin e kohës dhe larg thashethemeve.

Mediat shkruajnë duke iu referuar burimeve se Meghan dhe Harry kanë shpeshtuar telefonatat me Mbretin Charls madje i kanë dërguar këtij të fundit edhe video të fëmijëve Archi e Princit Archie dhe Princeshë Lilibet.

Meghan dhe Harry u larguan nga Britania e Madhe dhe familja mbretërore duke hequr dorë nga çdo funksion rojal që ata kishin. Ata deklaruan atë kohë se kishin nevojë për privatësi, por megjithatë libri i Harry-t dhe intervistat e çiftit nuk flasin aspak për privatësi. /CNA

Lajmet e fundit nga