LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pse u tërhoq Samanta Karavella nga “Festivali i Këngës”?/ Përgjigjet menaxheri

29 Nëntor 2023, 12:25, Lifestyle CNA
Pse u tërhoq Samanta Karavella nga “Festivali i
Samanta Karavella

Menaxheri i këngëtares Samanta Karavella ka dhënë më në fund një përgjigje për tërheqjen e këngëtares nga festivali i fundvitit.

Në një intervistë, Arian Demolli ka thënë se nuk ka pasur kontakt me këngëtaren dhe se nuk e di përse mund ta ketë marrë këtë vendim.

“Shumë më kanë shkruar dhe më kanë pyetur për këtë gjë. Ne kishim një cikël dhe ajo gjëja po na merrte shumë kohë. Sa i përket tërheqjes së Kejsit, nuk kemi pasur kontakt dhe nuk e dinim planet e asaj. Pra s’ka pasur asnjë lidhje me ne”, - tha ai.

Pak javë më parë, pasi u shpall lista e këngëtarëve që do të mernin pjesë në “Festivalin e Këngës” në edicionin e 62-të të tij, tërheqja e këngëtareve Samanta Karavella e Kejsi Tola u bë lajmi i ditës, ndërsa nuk munguan edhe hipotezat e ndryshme për paracaktim të fituesit.

Të dyja artistet u tërhoqën në të njëjtën kohë nga gara pa dhënë një arsye konkrete mbi atë se çfarë mund të kishte ndodhur.

"Festivali i Këngës" do të mbahet nga datat 19-22 dhjetor, ndërsa fituesi do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision 2024./CNA

 

Lajmet e fundit nga