LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E pabesueshme/ Më i ndjekuri në "TikTok", Khaby Lame, fiton shumën marramendëse për një video

16 Shtator 2022, 09:15, Lifestyle CNA

Khaby Lame është personi më i ndjekur në rrjetin social "TikTok".

Ai numëron mbi 149.5 milionë ndjekës. Ylli i "TikTok" ka treguar se sa paguhet për videot e tij virale pa folur asnjë fjalë.

Gjatë një interviste televizive, ai ka treguar se ka fituar 450,000 dollarë për një video të publikuar në bashkëpunim me Hugo Boss në Javën e Modës në Milano. Por jo vetëm kaq pasi ai tha se për një video me një studio të madhe të Hollivudit ka fituar plot 750,000 dollarë.

Me këto marrëveshje dhe më shumë video të reja, Khaby Lame pritet të fitojë 10 milionë dollarë këtë vit.

I famshmi me origjinë nga Senegali emigroi në Itali me prindërit dhe tre vëllezërit e motrat në vitin 2001. Pasi humbi punën si punëtor fabrike për shkak të pandemisë në vitin 2020, ai iu bashkua "TikTok"-ut filloi të krijonte emër dhe “markën e tij”. Ai u bë zyrtarisht shtetas i Italisë muajin e kaluar./CNA.al

Lajmet e fundit nga