LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Babai më rrahu për 50 lekë"/ Roza Lati: Isha vetëm 5 vjeçe dhe doja të blija çamçakëz

1 Shkurt 2024, 10:31, Lifestyle CNA
"Babai më rrahu për 50 lekë"/ Roza Lati: Isha
Roza Lati

Moderatorja Roza Lati, vajza e aktores Rita Lati, ka rrëfyer detaje nga jeta e saj personale, por edhe nga fëmijëra, gjatë bisedave të zhvilluara në shtëpinë e "Big Brother VIP". 

Ndër të tjera, Roza Lati ka rrëfyer e prekur periudhën e vështirë të fëmijërisë, kur babai ushtronte dhunë ndaj saj.

Ajo u shpreh se babai e ka dhunuar pasi kjo e fundit i kërkoi 50 lekë për çamçakëz. Ajo e përshkruan babain e saj, i cili nuk jeton më, si person të dhunshëm.

“Kur i kam kërkuar për herë të parë 50 lekë për çamçakëz më ka rrahur, sepse im atë ka qenë i dhunshëm. Ai ka ndërruar jetë nga tumori në kokë dhe kjo është arsyeja e dhunës së tij. Mbaj mend sa kishin dalë çamçakëzat e parë, kam qenë 5 vjeçe, ai ishte te puna e tij dhe vajta se pashë shoqet e mia që kishin marrë çamçakëza, kanë qenë disa me ngjitëse te dora edhe më ka rrahur pse i kërkova 50 lekë për çamçakëz. Ai ishte agresiviteti i tij që i rrëshqiste, sepse im atë ka ndërruar jetë nga tumori në kokë. Duke u rritur ashtu unë tani kjo goca këtu, më vjen zor të kërkoj lekë, më vjen zor të lyp sepse jam rritur në këtë mënyrë dhe e kam traumatike. Dhe mami këtë gjë e di. Rita m’i ka mbuluar të gjitha gjërat pa ia kërkuar fare”, tregoi ajo./CNA 

Lajmet e fundit nga