LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Ika që të qeshnin fëmijët e mi, po s’e gjeta veten”/ Xhevahir Zeneli flet për largimin në SHBA

31 Janar 2024, 22:42, Lifestyle CNA
“Ika që të qeshnin fëmijët e mi, po s’e gjeta
Aktori Xhevahir Zeneli

Aktori Xhevahir Zeneli ka folur për largimin e tij në SHBA dhe rikthimin në Shqipëri.

Ai tregoi se në SHBA iku për të siguruar një jetë më të mirë për fëmijët e tij, por tha se nuk e gjeti veten kurrë atje.

Zeneli deklaroi në një intervistë me Pranvera Borakajn se fëmijët e tij e mirëpritën vendimin për t’u rikthyer në Shqipëri.

“Doja të bëja njerëzit për të qeshur, por po iki që të qeshin fëmijët e mi edhe vërtetë ashtu ndodhi ata u shkolluan. Në Neë York në fillim dhe më pas ikëm në Philadelphia. Çuditërisht e njëjta gazetare më priti dhe më bëri intervistën e parë dhe titullin ia vuri: Fëmijët e mi qeshën, tani erdha të qesh edhe vetë, sepse nëntë vite në Amerikë nuk e ndjeva veten në asnjë moment… Qesha vërtetë, qesha sepse u bashkova me kolegët që më kishin munguar prej kohësh. Me Agronin e kemi filluar karrierën bashkë në vitet 89-90 dhe tani jemi çuditërisht bashkë, thuajse në pragë pensioni”, theksoi aktori./ CNA

Lajmet e fundit nga