LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fëmijët i duan/ Fakte të çuditshme për Princeshat e Disney-t

23 Shtator 2022, 12:36, Kuriozitete CNA

Fëmijët i duan/ Fakte të çuditshme për Princeshat e

Princeshat e Disney-t janë personazhet e filmave vizatimorë më të dashur për fëmijët. Shumë breza janë rritur me këto personazhe dhe do të vazhdojnë të rriten. 

Por gjithsesi në realitet ne nuk dimë disa sekrete për to. Ja disa prej tyre:

Borëbardha është vetëm 14 vjeçe!
Elsa është e vetmja princeshë që nuk është adoleshente.
Mulan u bazua në një luftëtar legjendar kinez.
Hirushja kishte veshur një mantel të madhësisë 37.
Jasmine dhe Mulan ishin të vetmet heroina që mbanin pantallona.
Mulan është mëngjarashe.
Fustani i Hirushes kur ajo transformon zanën, ishte Walt Disney.
Pocahontas-i i preferuar kishte më shumë se një interes dashurie.
Flokët e Rapunzelit, nëse shpaloseshin, ishin 21 metra të gjatë./CNA.al

Lajmet e fundit nga