LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vetëm 1 minutë kohë nga dita juaj!/ Njihuni me ushtrimin japonez që eliminon rrudhat poshtë syve

7 Shtator 2022, 11:11, Kuriozitete CNA

Vetëm 1 minutë kohë nga dita juaj!/ Njihuni me ushtrimin japonez

Teksa vitet kalojnë, rrudhat janë një ndër problemet që na shqetësojnë më shumë në paraqitjen tonë. Gratë, por edhe burrat, shpesh marrin linja të shtrenjta të kremërave antirrudhë, për të minimizuar këtë problem, por në fakt ka edhe ushtrime ose masazhe që ne mund t’i bëjmë në kushte shtëpie që mund të na shpëtojnë nga ky problem.

Njihuni me masazhin “Shiatsu”, i cili është një ndër masazhet më të thjeshta që mund t’i bëni vetes dhe mund të përfitoni rezultate të mrekullueshme. Efektet e këtij masazhi janë parandaluese dhe përmirësuese.

Vetëm 1 minutë kohë nga dita juaj!/ Njihuni me ushtrimin japonez

Nëse e bëni për të lehtësuar stresin ose për ta bërë lëkurën në fytyrën tuaj të duket më e re, mund t’ju befasojë se sa efektive është.

Kjo teknikë terapeutike është në gjendje të luftojë shfaqjen e rrudhave, pa pasur nevojë të shpenzojmë asgjë.

Së pari, ju duhet të vendosni gishtat tuaj tregues në cepat e jashtëm të syve tuaj dhe të masazhoni lëkurën.

Më pas me anë të gishtit tregues masazhoni lëkurën në drejtimin nga cepi i syrit drejt flokëve.

Lëkura nën sy është shumë e hollë, që do të thotë se është më e lehtë që ajo të plaket më shpejt se pjesa tjetër e lëkurës.

Ajo që duhet të bëni është të vendosni gishtin tregues, të mesit dhe të unazës në tri pikat si më poshtë në foto dhe të masazhoni lëkurën.

Duken lëvizje shumë të thjeshta dhe shumë nga ju mund të mos e besoni këtë metodë, por nuk humbisni asgjë nëse e provoni./ CNA.al

Lajmet e fundit nga