LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ky truk i thjeshtë do t’ju ndihmojnë të largoni aromën e ushqimit nga enët plastike

17 Gusht 2022, 09:54, Kuriozitete CNA
Ky truk i thjeshtë do t’ju ndihmojnë të largoni aromën

Pavarësisht pastrimit, aroma e ushqimit mund të mbetet në plastikë për një kohë të gjatë. Çfarë duhet të bëni në këtë rast? Edhe pse problemi është i zakonshëm, zgjidhja mund të habisë shumë njerëz.

Ekziston një mënyrë mjaft e thjeshtë për të hequr aromat nga plastika. Gjithçka që ju nevojitet është një gazetë e thjeshtë bardh e zi. Bëjeni top dhe vendoseni në enën plastike.

Nëse aroma është intensive, ndërrojeni gazetën çdo disa orë. Është mirë ta lini gazetën brenda natës për të thithur aromat dhe lagështinë e mbetur nga ena./CNA.al

Lajmet e fundit nga