LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

A e dini se berberët ndaheshin në 3 kategori/ Zbulohet dokumenti që i përket Prefekturës së Vlorës

29 Korrik 2022, 09:04, Kuriozitete CNA

A e dini se berberët ndaheshin në 3 kategori/ Zbulohet dokumenti

Thonë se "zanati nuk të lë pa bukë", por ka zanatçinj mbi zanatçinj.

Dokumenti që është publikuar nga Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave, është një pasqyrë e berberëve të prefekturës së Vlorës me identitetet përkatës për secilin.

Ajo që të tërheq vëmendjen është fakti se këta berberë nuk kanë qenë të gjithë njësoj pasi ndaheshin në tri kategori, kategoria e parë, e dytë dhe tretë./CNA.al

A e dini se berberët ndaheshin në 3 kategori/ Zbulohet dokumenti

Lajmet e fundit nga