LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vendosni gjethen e kësaj bime në lavatriçe/ Rezultati do t'iu mahnisë

7 Shtator 2022, 10:52, Kuriozitete CNA

Vendosni gjethen e kësaj bime në lavatriçe/ Rezultati do

Amvisat gjithmonë janë në kërkim të metodave të përsosura të pastrimit, e veçanërisht për rrobat.

Mbase ju deri tani keni njohur gjethen e dafinës vetëm si një bimë kurative, por tashmë ju mund ta përdorni atë pa frikë për të pastruar në mënyrë fantastike rrobat tuaja.

Kjo në fakt është një metodë, e cila është përdorur nga mamatë dhe gjyshet tona, ato gjithmonë kanë vendosur një gjethe dafine brenda lavatriçes, gjë e cila ndikon shumë në ngjyrën e rrobave.  

Gjethen e dafinës mund ta vendosni direkt në lavatriçe. Por kjo bimë nuk është e vetmja që mund të përdoret për këtë punë. Ju gjithashtu mund të hidhni piper për të marrë të njëjtin rezultat.

Kjo është një mënyrë e vjetër, por edhe sot kjo metodë është mjaft efikase për amvisat. Përdoret si për pëlhura të bardha ashtu edhe për ato me ngjyra dhe si rezultat rrobat tuaja do të duken si ditën e parë që i keni blerë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga