LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkatërrohet banda e “skifterëve” në Spanjë, arrestohen 6 shqiptarët që grabisnin banesa

29 Nëntor 2023, 10:01, Kronika CNA
Shkatërrohet banda e “skifterëve” në Spanjë,
Bizhuteritë e sekuestruara

Autoritetet spanjolle kanë mundur të zbërthejnë një organizatë kriminale, anëtarët e së cilës janë me origjinë shqiptare. 

Sipas policisë spanjolle, ky grup kriminal ka kryer 18 grabitje me forcë në banesa në kryeqytetin Malaga. 

Gjatë aksionit të policisë të zhvilluar të martën, agjentët arrestuan gjashtë shqiptarë, të cilët cilësohen si grabitës. Arrestimet u kryen në një pronë të vendosur në një zonë të izoluar të qytetit të Comares në Malaga.

Policia sekuestroi një pistoletë, 10.000 euro, mjete për të kryer sulme, bizhuteri, një koleksion monedhash dhe pullash, veshje, dy automjete, dokumentacion dhe qese me marihuanë./CNA

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga