LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpërthen eksplozivi në një lokal në Tiranë

28 Nëntor 2023, 09:11, Kronika CNA
Shpërthen eksplozivi në një lokal në Tiranë
Foto ilustruese

Në orët e para të mëngjesit të sotëm në rrugën “Sali Butka”, në ambientet e jashtme të një lokali në përdorim të shtetasit A.Xh, 40 vjeç, dyshohet se ka shpërthyer lëndë plasëse.

Policia po punon dhe heton ngjarjen si dhe është në kërkim të autorit apo autorëve, të cilët nuk janë identifikuar ende.

“Më datë 28.11.2023, rreth orës 05:00, është marrë njoftim se në rrugën “Sali Butka”, në ambientet e jashtme të një lokali në përdorim nga shtetasi A. Xh., 40 vjeç, dyshohet se ka shpërthyer lëndë plasëse, dhe si pasojë ka vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/eve.”, njofton policia./ CNA

Lajmet e fundit nga