LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E trishtë/ Ndërron jetë 14-vjeçari që u plagos në aksidentin në Sarandë

27 Nëntor 2023, 09:40, Kronika CNA
E trishtë/ Ndërron jetë 14-vjeçari që u plagos
Spitali i Traumës

14-vjeçari me iniciale A.D., nga Vllahati, i cili ishte pasagjer në makinë me shokët e tjerë në mjetin që u përplas në Bajkaj, pak ditë më parë, ka ndërruar jetë sot në mëngjes në spitalin e Traumës në Tiranë. 

14-vjeçari u nis nga Saranda me helikopter pak ditë më parë, por nuk mundi të mbijetonte.

Mësohet se adoleshenti ndodhej në spitalin e Traumës që prej datës 22 tetor, pak orë pasi makina me të cilin udhëtonin përfundoi në një përrua të qytetit bregdetar.  

Nga aksidenti ku ishin tre minorenët, 14-vjeçari mori dëmtime në kokë dhe nuk mundi t'u shpëtonte plagëve./CNA

 

Lajmet e fundit nga