LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E zunë poshtë dherat, humb jetën emigranti shqiptar në Greqi

25 Nëntor 2023, 11:01, Kronika CNA
E zunë poshtë dherat, humb jetën emigranti shqiptar në Greqi
Hidrocentrali i Salamenikos

Një shqiptar, emigrant në Greqi, ka humbur jetën menjëherë pas rrëshqitjes së dherave në Salmenikos, ku pononte për ndërtimin e hidrocentralit.

50-vjeçari nga Shqipëria ka pësuar vdekjen tragjike mëngjesin e djeshëm në zonën e Salmenikos të Egjialisë, kur është mbuluar nga balta pas një rrëshqitje dheu.

Ndonëse identiteti i tij nuk është bërë ende me dije nga autoritetet, mediat greke raportojnë se ai ishte emigrant që kishte dokumente pune të ligjshme dhe punonte në kompaninë që ka marrë përsipër ndërtimin e hidrocentralit në Salmenikos. ?/CNA

Lajmet e fundit nga