LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ça bëhet me punën o drejtor, ngela peng këtej”/ Si transportohej kokaina, “meraku” i grupit kriminal për tranzitin në Meksikë

23 Nëntor 2023, 18:01, Kronika CNA
“Ça bëhet me punën o drejtor, ngela peng
Foto ilustruese

Detaje të tjera nga dosja hetimore vijojnë të zbardhen. Së fundi kanë dalë përgjimet dhe bisedat në grup mes Ismail Zenelit, Ergys Dashit, Eralb Breçanit dhe Besmir Muratit.

Sipas bisedës, grupi është në merak me transportin e kokainës pasi kjo e fundit do të kalonte tranzit në Meksikë.

Ata shprehin shqetësimin se në Meksikë të vjedhin mallin ndaj duhet të ishin shumë të kujdesshëm.

Nofkat e grupit ishin Ismail Zeneli (Q3QNV9) me nofkën “Daja”, Dajloki” dhe “Transporter”, Eralbi Breçani (S7DEGI) me nofkën “Boli” ose “Toni”, Besmir Murati (V6FGL7) me nofkën “Kukësi” dhe Ergys Dashi (D**P) me nofkën “Elb” ose “Elb nisan”.

Pjesë nga dosja

Më datë 11.01.2021, në orën 20:00, zhvillohet biseda ne grup chat-in me numër V6FGL7:59, mes përdoruesit Q3QNV9, i identifikuar si Ismail Zeneli, përdoruesit S7DEGI, i identifikuar si Eralbi Breçani, përdoruesit V6FCL7, i identifikuar si Besmir Murati dhe përdoruesit D**P, i paidentifikuar si Ergys Dashi.

“V6FGI7: Hello everyone si jeni? A jeni mire?

D**p: Si je vlla? Cpb o Drejtor si të shkoj sot? Ça bohet me punën Drejtor?

D**p: Si jeni çuna? Me këtë po merrem…

D**P: Mos më pysni 100 her se do ju shkruj un direkt sa te kem vidion. Se këtë javë jemi top. Si le dajë? Ishalla po i bej punët…

Q3QNV9: Vlla daja duke prit yt esht. Mundësin e fundit e kemi me qen mire me dajen esht kjo jave.

S7DEGI: Ahhaha me dajen shpresojm të jemi mir, Dhe mbas ksaj jave mor Kuks. Punt shihen e vin shokt e mir duhet me ngel.

V6FGL7: Poo mor shok jemi ne zbohet fjal. Pune po bejm. Se dhe daja, ka ca shok se punon. Se nuk esht bossi portit. Tani kot pun jan bohen bohen sbohen zbohen. Po pun do bejm ne, kjo është e sigurt.

S7DEGI: Të gjith kemi qën në nevoj per lek por gjerat s’jan me buton o kuks se të ishin me buton do ishim shumm happy do ish jeta ma e bukur sec ësht.

000V6FGL7: Pa merak mor burr, Se punen e ben ne jemi shok dhe shok të fort. Kaq. Pooo kisha mhb e  dajes. Se daja punen me ato tjere.

D**p..* S7DEGI: Dajen e kena bish. Sa te lirohen rruget do shkoj pak aty ne Spanj te daja.

V6FGL7: Dajen e kemi blind skemi ku gjejm si daja.

V6FGL7: Joo se esht daja ktu dhe poo e them daja dhe (D**P) te dy kan dhen prova. Jemi shok kaq. Prandaj e ka grupi…

STDEGI: Se m’kan then behet jet e bukur aty. Apo jo daje

V6FGL7: Hahahaah. Une boli s’dum as video. Nisia dajes ej regull. Opikaaa. Leje bolin ne ankh….

Më datë 13.01.2021, ne orën 20:40 shtetasi Ismail Zeneli duke përdorur Q3QNV9 komunikon me përdoruesin e V6FGL7, i identifikuar si Besmir Murtati.

Shtetasi Ismail Zeneli i shkruan: Mos u merzit, Ishallah na ngarkon pika, Dajlok.

Më datë 17.01.2021, në orën 13:49 shtetasi Ismail Zeneli duke përdorur Q3QNV9 komunikon me përdoruesin e V6FGL7, i identifikuar si Besmir Murati. Shtetasi Ismail Zeneli ishkrian: Dajlok ga bone mirë, Kalojmë, qetsi. Qa thot (D**p)? I kam shkrujt, Dhe s’po me përgjigjet. Ok.

Më datë 20.01.2021, në orën 15:06 zhvillohet bisedë në grup chat-in me numër V6FGL7:59.

“D**p: Si jeni çuna? Ca boni?..

V6FGL7: O Njateta Drejtor si je?..

*D***p: Daje shife sinjalin te kam nis ca vidio se kam fut dje nji njeriun tim me bo proven se nesër hyjm me bo punen…

S7DEGI: Ke zgjidh gje akoma? Sa do behet puna si qysh tek?

D**p: Edhe i kam then me then emin tat daje. Mren ne port. Robi qe ka hy ëshë i joni dmth personi i besum i tios…

D**p-audiofile: E kupton, ka hy me kamion ai dhe nesër do hyj edhe me pa punën, po i njejti njeri e kemi fut si punetor. Eshte rob i joni ai qe ka hy, shif videot, I ka bo mrena ato TPG ku do bohet puna…

STDEGI: Sa do behet? Sa cop? Si do behet puna vlla? Sa kemi vlla sa cop n baz perqindjeve t plotesojm leket?..

D**p: 350 e para. Pastaj e dyta 80 dy punbashk. Po…

Më datë 20.01.2021, në orën 16:21 shtetasi Ismail Zeneli duke perdorur Q3QNV9 komunikon me përdruesin e V6FGL7, i identifikuar si Besmir Murtati dhe shkëmbehen mesazhe dhe voice (mesazhe zanore), mesazhet si më poshtë:

Q3QNV9: QA that pika dajlok. Ie prit adres. Po nuk e bone dajlok t’na kthej lekt, muk e pres mo, Po u hap ruga ti hajde ktu edhe punojme se kemi ane te tjera….

V6FGL7: Mirembrema dajlok si kalove sotu u lodhe t’kam nis sinjal me emer tan.

Q3QNV9: Mka que do vidiot e njanit n port…

V6FGL7: Nuk isha duke kuptu, Aha okay….

Q3QNV9: audiofile. o djalok, ca kisha me te thane. Ka cu do video te njanit q po futna ne port per dit sikur i kam pas bo une reklame pikes. Pika ështe ngusht me bo reklam o shok, une zau reklama mo, une du pune. Ai s’eshte duke ngarku. Nese nuk ngarkon edhe këtë jave të ktheje lekt, zdu me ja pa surratin mo.

V6FGL7: Po e kuptoj, Do e bej kte jav.

Më datë 22.01.2021, në orën 14:25 shtetasi Ismail Zeneli duke perdorur Q3QNV9 komunikon me përdoruesin e JTDOFN, i identifikuar si Artan Sulejmani dhe shkembehen mesazhe dhe voice (mesazhe zanore), mesazhet si më poshtë: Q3QNV9: Mi bo 500€ në vend lindje. Te çoj dike ti marre. Nut ti vonoj.

JTDOFN: Gzohem kur punoj..Shoket…

Q3QNV9: Shoket ngelen te punu per shoket.

JTDOFN: Se vec të hanen munem Ime inxjerr mjes.Q3QNV9-Po manga 50€. Per të hanen. Po i thtem të shkojne ti marrin.

Më datë 22.01.2021, në orën 18:31 shtetasi Ismail Zeneli duke përdorur Q3QNV9 komunikon me Ergys Dashin.

D**p: Daje si kalove, ça bone? Daje neser do hyjm për pun. Ësht anija 1 dit me vones, S’ka hy akoma. Nga ktu duhet të dilte të henen del të marten. E kam booking e gjitha po me mir mos ta nis ktu ti nis atje. Ke sinjali. Me zor e kam saju me njerez tjer kutin se isha gati me kuti frigo kur me the të henen sduhet mo frigo u preva fare se ti kishte booking cdo jav me frio.

Më datë 23.01.2021, në orën 23:10 zhvillohet bisedë ne grup chat-in ene numer V6FGL7:59, ndërmjet përdoruesit  Q3QNV9, i identifikuar si Ismail Zeneli, përdoruesit te STDEGI, i identifikuar si Eralbi Breçani, përdoruesit V6RGL7, i identifikuar si Besmir Murtati dhe perdoruesit D**P, i identifikuar si Ergys Dashi.

V6FGL7: Cke mi si je o Drejtor a je mire?..

D**p: Mir plak, Tu prit, se s’ka hy anija akoma, me Dajen po flisja…

V6FGL7: Okay plak mire shume ishalla…

V6FGL7: Hello dajlok si je. A je mire. Si kalove sot…

V6FGL7: Ku është Anija.

Q3QNV9: Ja ktej verdall…

D**p: O plak sbohen me inat ca me bo bona te pamunduren me mor kutin se co kte jav ke kjo anije ge po presim. Se ishim gati per kutia frigo po dajes i hoqen pation e frigove. Shyqyr gjetem kuti direkt mrena jave.

V6FGL7: O brooo ate e di une se spo them asigjo me inat. Ishalla mbaron.

Q3QNV9: Po me dyshemen ça bohet shok, apo ke heq dorë.

D**p: Jo jo, s’kam heq. Aty do bejmë punen e madhe, ke dyshemeja

V6FGL7: Ti do nderosh dajën, shpresat tek ti janë.

D**p”: O daje s’du me të then kur se ti fillo pastaj h se më the kët javë, hë se më the kët javë, Do jene surprize punët ke për ti pa. Spo du me fol pz., spo du me fol para kohe per zotin daje, po ke per ta pa, punën e dyshemese. Nuk te them kur se fillo thu pse me the kte jav 100% Edhe se bone. Se un të them yt ti u thu atyne. Do ta kaloj booking,Vetem.

Q3QNV9: S’ke nevoj mi e kalosh booking ti e di s’kam qa të shpjegoj me pune…

D**P: Vetem mani leket gati…

D**p: Jo jo doja me ta kalu booking per qef vetem ma e pa. se e di se ca duhet, nuk ka nevoj me te kalu booking, jam bo si drejtor…

D**p: Hahaha me ag grupe sa jam tu prit un me e marojn punën, meqe u bo puna ngela peng ktej. Hahahah.

V6FGL7: Nuk të len daja peng pooo ti nis punen se peng ste len gjall nbot e kemi Blind.

Q3QNV9: Aty rri se s’ke mo lek pa ardhe punët…

S7DEGI: Të martën mendon që e ben, të marten… D***p: Të mart iken anija, Niset anija. Duket te bohet nji dit para…

S7DEGI: Po sot ose neser duhet me bo punen pra. Mir esht me e be et henen, Se me nejt nje dit aty po e kam marak. Me canta…

Q3QNV9: O daje tani une pergjiem per ktu me bo punen jo per ne Meksike!!!!!!! Po e hapen atje ca do të them une. Tani po kujtohesh ti ne min et fundit që nuk esht mire Meksika..

SDEGI: Ku po e kapen dajlok, ne Meksik.

D**P: A keni bo ndonjeher tranzit Meksik, Se un se kam bo kurr tranzitin atje…

Q3QNV9: Po erdhi ktu mire dhe esht se ne bejme punen, As ne jo. Ashtu po thot (D**P)

S7DEGI: Sqaroje mir kete pun (D**p) se ka rrezik. Me u hap kutia në Meksik, se po e vjedhin mallin atje.

Q3QNV9: Ashtu po thot (D**P). Me rreziku. Ooooo (D**p) pse po bejme prova vlla. Na bo dyshemen vlla e lej cantat.

STDEGI: O (D**P) per me rreziku, Nuk. Kemi terezi. Asnje dhe ti e di as ti vet.

D***P*: O daj, 4 kutia kam per të merkuren, Sdoja me ta then, Po kush ta bej ta bej, 4 kutia njoni esht dopio pun tavan dysheme pasqyrë…

Q3QNV9: Po leni cantat pra na bo dyshemen vlla…

D**p: Thash ti beja te dyja, o daj ca skam bo me kap ket kuti te thate, ket jave se kishim ku të njome. Tani qe bome te thaten, na doli e thata. Tashi dje na thane, ca je duke bo ti pune me transit me Meksiken ti s’qeke mire mor shok. Ca ështe kjo pune tranzit Meksike zbohet llaf se ta vjedhin atje, hapin te gjithe kutiat. Eshte vendi me i pa sigurt që ekziston..

D**p: Kam bo luft me gjet kutin e that e nigjove.

D**p: Ti ore e sekonde duke me then he ca gjeti me ty mor burr ti e cmend. Ti i don gionat per dy dit. Ma narrove mor baba, ma bone kshu, tani do kte. Tani tu bo pune luft me njerezit  tjere, qe I kemi, nuk eshte se s’jane te sigurte, po do na vjedhin. Po pse me I bo me tjerët, tu i pagu me shume, tu qen se i kishim vete kutiat. Tani do i them prapa, nuk e bejme me transit Meksike.

S7DEGI: Meksik jan vjedh gjithmon cantat se hyn ata kanibal. Me litar nga posht, i hapin, Gjitha kontinjeret i grabisin. Esht 50/50!. Ke fat ske fat.

V6FGL7-(D**P): Si je vlla me transit Meksik esht pak problem se pastaj larg qoft me e hape me vjedh malin dhe vjen kutia ke daja mire. Dhe mos me qen malli, i bie shume keq, Kupton. Dalim si grupi ke daja dhe grupi huj keq. Tani shife mire vetem Iriasit Meksik mos të jet.

D**p: Po se kemi vu re as un as daja…

V6FGL7: Se atje esht problem vertet.

D***P*: Se e kemi 4 dit para booking. Un dje e pash…

V6FGL7: Një nder 100 mund te kaloj pa u hape. Meqe ke kutin vlka te merkuren, Beje dysheme se t’jemi sigurt. Tani shife ti me dajen, Me mire…

S7DEGI: O cuna nese doni te rrezikojm rrezikojm s’esht hera parë, Un se kam problem.

*D**P: O plak do rri kutia 6 dit në Meksikë.

V6FGL7-(D**P):  shife me dajen okay dhe beje dyshemen nese esht e mundur.

D**P: Flas me Dajen….

Lajmet e fundit nga