LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shoferi i urbanit hap aksidentalisht derën e urbanit/ Rrëzohet dhe plagoset e moshuara

23 Nëntor 2023, 12:55, Kronika CNA
Shoferi i urbanit hap aksidentalisht derën e urbanit/ Rrëzohet dhe
Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë është regjistruar këtë të enjte në bulevardin “Zogu i Parë”, në kryeqytet.

Një 78-vjeçare ka rënë nga urbani në rrugë dhe është plagosur. E moshuara me iniciale Z. B. ndodhet në spital, në kujdesin e mjekëve.

Nga informacionet paraprake, dyshohet se shoferi i urbanit ka hapur aksidentalisht derën e autobusit dhe si pasojë është rrëzuar e moshuara.

Policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka arrestuar shoferin e urbanit me iniciale Sh. H.

“Arrestohet Sh. H., 64 vjeç, banues në Tiranë, pasi duke drejtuar një autobus, në bulevardin “Zogu i Parë”, dyshohet se aksidentalisht ka hapur derën e autobusit dhe si pasojë është dëmtuar shtetasja Z. B., 78 vjeçe, e cila ndodhet në spital, në kujdesin e mjekëve”, thuhet në njoftimin e policisë./ CNA

Lajmet e fundit nga