LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Deklarata e fortë e Artan Hoxhës/ Ervis Martinaj kishte frikë nga Erzen Breçani

24 Nëntor 2023, 11:24, Kronika CNA
Deklarata e fortë e Artan Hoxhës/ Ervis Martinaj kishte frikë nga
Fotomontazh - Ervis Martinaj dhe Erzen Breçani

Gazetari Artan Hoxha ka bërë një deklaratë të fortë, teksa ka folur për hetimet e SPAK-ut dhe ish-zv.drejtorin e policisë, Erzen Breçani, i cili është vënë në pranga.

Hoxha tha në një dalje televizive se të gjithë kishin frikë nga “mbreti” i lojërave të fatit, Ervis Martinaj, por ky i fundit kishte frikë vetëm një person dhe ai ishte Erzen Breçani.

Sipas tij, Martinaj nuk hynte asnjëherë në lokalet që ruheshin nga ish-zv.drejtori i policisë.

Madje, ai deklaroi se “mbreti” i lojërave të fatit nuk bëri asnjë veprim hakmarrës ndaj Ervin Matës në momentin që ky i fundit lidhi krushqi me Breçanin.

“Ka qenë një kohë kur lokalet në Bllok tmerroheshin kur hynte Vis Martinaj. Por vetëm në lokalet që ruheshin nga Breçani nuk hynte Martinaj, se pse këtë nuk e di unë.

Ju e mbani mend përplasjen e viti 2018 në Bllok. Vis Martinaj nuk ka marrë asnjë hap për të marrë hak ndaj Ervin Matës, pasi ai sapo ishtë bërë krushk i Erzen Breçanit. E gjithë kjo histori tregon se Ervis martinaj me Erzen Breçanin i qëndronte larg dhe ia kishte frikën, edhe pse Martinaj kishte lidhje të ngushta me familjen Berisha”, theksoi Hoxha./ CNA

Lajmet e fundit nga