LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto - Kush është Ilia Lluka, vrau 40-vjeçarin dhe veten

28 Shkurt 2024, 22:33, Kronika CNA

Foto - Kush është Ilia Lluka, vrau 40-vjeçarin dhe veten

CNA ka siguruar foton e Ilia Llukës, autorit të vrasjes që tronditi mbrëmjen e sotme Korçën.

Ilia Lluka qëlloi me armë Emiljano Pinen, alias Jorgo Prifti. Ky i fundit ndërroi jetë rrugës për në spital për shkak të plagëve të marra.

Më pas, Lluka vrau edhe veten me të njejtën armë.

Foto - Kush është Ilia Lluka, vrau 40-vjeçarin dhe veten

Pista kryesore e policisë është se ngjarja ka ndodhur për konflikte xhelozie dhe çështje pasurie.

Babai i Llukës bashkëjetonte me mamanë e Emiljano Pines dhe donte që shtëpinë e tij t’ja linte trashëgimi 40-vjeçarit.

Por Ilia Lluka nuk ka qenë dakord me vendimin e babait, ndaj edhe e ka qëlluar Emiljano Pinen me 4 plumba.

"Në lidhje me ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e sotme, në lagjen nr. 18, Korçë, ju informojmë se grupi hetimor pas veprimeve të kryera me qëllim zbardhjen e rrethanave të saj, ka bërë të mundur identifikimin e autorit të dyshuar të ngjarjes, që qëlloi me armë zjarri 40-vjeçarin E. P., i cili humbi jetën dhe më pas vrau edhe veten me armën e krimit.
Konkretisht autori është shtetasi I. Ll., 61 vjeç, banues në Korçë.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë Korçë, vijon veprimet për zbardhjen e motiveve dhe shkaqeve të kësaj ngjarjeje", thuhet në njoftimin e policisë./ CNA

20:39 Kronika

Vrasje në Korçë

Një vrasje raportohet nga burime zyrtare të policisë për C...

Lajmet e fundit nga