LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Del fotoja – Kush është Emiljano Pine, një nga viktimat në Korçë

28 Shkurt 2024, 22:08, Kronika CNA

Del fotoja – Kush është Emiljano Pine, një nga viktimat

CNA ka siguruar foton e njërit prej viktimave në Korçë.

Bëhet fjalë për Emiljano Pinen, i cili mban edhe identitetin e dytë Jorgo Prifti.

40-vjeçari u qëllua me armë nga Ilia Lluka dhe ndërroi jetë teksa po transportohej në spital.

Ndërkohë, autori, pasi qëlloi Pinen vrau veten me të njejtën armë, e cila u gjet nga policia në vendngjarje.

Deri më tani nuk bëhen të ditura arsyet se përse Lluka kreu krimin e rëndë, por policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes./ CNA

Del fotoja – Kush është Emiljano Pine, një nga viktimat

20:39 Kronika

Vrasje në Korçë

Një vrasje raportohet nga burime zyrtare të policisë për C...

Lajmet e fundit nga