LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Llogari false në rrjete sociale/ Denoncohen dy raste të tjera

28 Shkurt 2024, 15:30, Kronika CNA
Llogari false në rrjete sociale/ Denoncohen dy raste të tjera
Foto ilustruese

Dy raste të tjera të përdorimit të të dhënave në rrjete sociale janë denoncuar këtë të mërkurë në Shkodër.

Një 34-vjeçare me banim në Shkodër ka deklaruar para bluve se i kanë hapur një llogari false në rrjetin social "TikTok".

Për këtë rast u proceduan në gjendje të lirë 42-vjeçarja me iniciale A. L., banuese në fshatin Ana e Malit, 35-vjeçari A. K., dhe 44-vjeçari E. K., të dy banues në lagjen “Guerrile”.

Rasti i dytë është i keqpërdorimit të të dhënave personale të një 57-vjeçareje në rrjetet sociale "Instagram" dhe “Facebook”.    

Pas kallëzimit nga një 57-vjeçare, blutë nisën punën për kapjen e autorëve dhe referuan materialet në Prokurori./ CNA

Lajmet e fundit nga