LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrau vjehrrën/ Rrëfehet nëna e Blerinës: Bashkëshorti më dhunon

27 Shkurt 2024, 12:33, Kronika CNA

Vrau vjehrrën/ Rrëfehet nëna e Blerinës: Bashkëshorti

Sanije Tuga, nëna e Blerina Metës, gruas së viktimës Pëllumb Meta, ka rrëfyer se si ka vrarë vjehrrën e saj vite më parë dhe ka vuajtur 7 vite burg.

Ajo është shprehur se e ka vrarë me çifte. Sanija tha se pas krimit, bashkëshorti i saj e kishte falur.

Gjatë një interviste për emisionin "Me zemër të Hapur", Sanija ka treguar se dhunohet dhe nga bashkëshorti dhe se ka kërkuar mbrojtje nga autoritetet.

Sipas saj bashkëshorti është çmendur dhe e dhunon, e godet se përse ajo nuk i jep paratë e fëmijëve.

“Mbrojtjen e kam kërkuar për hallet e mia.

Bashkëshorti më dhunon. Ky merr lekët e kalamajve. Unë kam dasht me e denoncu.

Më ka goditur. Më ka goditur pse më ke marrë lekët e fëmijëve”, ka thënë Sanije Tuga./ CNA

Lajmet e fundit nga