LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjendet automjeti i vjedhur/ Dyshohet se do të përdorej për ngjarje kriminale

28 Shkurt 2024, 10:32, Kronika CNA

Gjendet automjeti i vjedhur/ Dyshohet se do të përdorej për

Policia e Elbasanit ka sekuestruar një automjet të parkuar në lagjen “Brigada 17 Sulmuese” .

Dyshimet janë se ky automjet mund të përdorej për ngjarje kriminale. 

Shërbimet e Policisë kryen kontrollet në brendësi të automjetit, ku nuk u gjetën sende të kundërligjshme, por nga verifikimet e mëtejshme rezultoi se ky automjet tip “Ford Fiesta” ishte denoncuar i vjedhur më datë 15.12.2023, nga pronari i tij, shtetasi B. R.

"Pas informacioneve të siguruara nga inteligjenca policore, se një automjet i parkuar në lagjen “Brigada 17 Sulmuese” mund t’i shërbente ngjarjeve kriminale, strukturat hetimore të Drejtorisë Vendore të Policisë Elbasan shkuan në zonë, për të kryer veprimet procedurale në vendngjarje dhe më tej ato hetimore.

Shërbimet e Policisë kryen kontrollet në brendësi të automjetit, ku nuk u gjetën sende të kundërligjshme, por nga verifikimet e mëtejshme rezultoi se ky automjet tip “Ford Fiesta ” ishte denoncuar i vjedhur më datë 15.12.2023, nga pronari i tij, shtetasi B. R..

Në drejtimin e Prokurorisë, vijojnë hetimet për të identifikuar autorin/ët e vjedhjes si dhe për të provuar ligjërisht qëllimin e përdorimit të këtij automjeti", njofton policia./ CNA

Lajmet e fundit nga