LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Xhelozi dhe konflikte për pronën/ Pista e policisë për krimin në Korçë

28 Shkurt 2024, 22:27, Kronika CNA

Xhelozi dhe konflikte për pronën/ Pista e policisë për

Zbardhet pista e policisë për ngjarje në Korçë, ku mbetën viktimë Emiljano Pine dhe Ilia Lluka.

Blutë dyshojnë se ngjarja ka ndodhur për konflikte xhelozie dhe çështje pasurie.

Babai i Llukës bashkëjetonte me mamanë e Emiljano Pines.

Babai i autorit donte që shtëpinë e tij t’ja linte trashëgimi djalit të bashkëjetueses.

Gjatë mbrëmjes së sotme, Ilia Lluka ka shkuar në lokalin ku po pinte kafen Emiljano, e ka thirrur atë jashtë dhe e ka qëlluar me 4 plumba. Më pas ka qëlluar dhe veten.

Lluka ndërroi jetë në vend, ndërsa Pine u nda nga jeta rrugës për në spital për shkak të plagëve të marar.

Aktualisht, policia po vijon hetimet për zbardhjen e kësaj ngjarjeje./ CNA

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CNA.al (@cna.lajme)

20:39 Kronika

Vrasje në Korçë

Një vrasje raportohet nga burime zyrtare të policisë për C...

Lajmet e fundit nga