LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Emri – Identifikohet autori në Korçë

28 Shkurt 2024, 22:10, Kronika CNA

Emri – Identifikohet autori në Korçë

CNA ka mësuar emrin e autorit të ngjarjes në Korçë. Autori është identifikuar si shtetasi Ilia Lluka.

Ai qëlloi me armë Emiljano Pinen dhe më pas veten. Emiljano Pine, alias Jorgo Prifti ndërroi jetë rrugës për në spital, ndërsa Lluka e humbi jetën në vend.

Blutë kanë gjetur në vendngjarje armën e krimit dhe e kanë sekuestruar atë në cilësinë e provës materiale.

Deri më tani nuk bëhet të ditura shkaqet dhe rrethanat e plota të kësaj ngjarjeje, ndërsa policia po kryen hetimet./ CNA

20:39 Kronika

Vrasje në Korçë

Një vrasje raportohet nga burime zyrtare të policisë për C...

Lajmet e fundit nga